Spacer w chmurach

Od zawsze lubiłam wyobrażać sobie jak to jest być drzewem, chmurą czy kamieniem. Jedyną realną możliwością, żeby to sprawdzić wydało mi się napisanie oferty do gazety, że wynajmę się jako element scenografii. W odpowiedzi na nie dostałam dużo ciekawych propozycji, z czego jedną było wystąpienie właśnie w roli drzewa w Klubie Komediowym. Po tym doświadczeniu stwierdziłam, że ciekawie będzie dzielić się tym przeobrażeniowym eksperymentem z innymi ludźmi i tak, kiedy dostałam propozycję przygotowania projektu dla Białołęckiego Ośrodka Kultury pojawił się pomysł „Spaceru w chmurach”. 

Chcąc zgromadzić mieszkańców Białołęki pojawiłam się w Parku Picassa w pobliżu Białołęckiego Ośrodka Kultury w dniu festynu. Rozłożyłam się za drzewami ze sprzętem do wykonywania chmur i zapraszałam do tej aktywności ludzi. Budując chmury poznawaliśmy się i rozmawialiśmy o potencjale dalszych wspólnych działań. 

Zebrałam grupę entuzjastów i zaczęliśmy się spotykać regularnie.  Przez całe wakacje pracowaliśmy wspólnie nad przygotowaniem chmur odpowiadających indywidualnym potrzebom. Kamila – młoda mama poprosiła mnie o przygotowanie dla niej chmury z otworem na pierś, tak, żeby łatwo mogła karmić syna podczas spaceru. Krzysiek chciał być chmurą gradową, Ania prosiła o mały obłoczek, który przesłaniałby tylko jej biodra. Uszyłam też funkcjonalny obłok dla mojej fotograf – mogła go nosić na plecach i chować w nim sprzęt fotograficzny podczas spaceru. Jak wyglądało nasze spotkanie łatwo zobaczyć na zdjęciach. Uczuć jakie nam towarzyszyły nie jestem w stanie oddać słowami…

„Spacer w chmurach” był zrealizowany dla Białołęckiego Ośrodka Kultury w ramach projektu „Lato tuż obok”, współpraca: Krzysztof Mikołajewski, Anna Płachecka, Magda Major, Michał Kawecki, Piotr Pająk, Kamila Szuba oraz mieszkańcy Białołęki.